Woda z miodem – dlaczego warto ją pić?

miód

Wśród naturalnych pokarmów to właśnie miód plasuje się na czele tych najbardziej wartościowych. Jest korzystnym produktem dla zdrowia, mimo iż zawiera spore ilości cukru, przez co w świecie dietetyki bywa niestety krytykowany. Nie należy jednak stawiać na równi cukru pochodzącego z miodu z tym, który kryje się w gotowych słodyczach, sosach czy innych przemysłowych wyrobach. A z miodu można wyciągnąć naprawdę dużo, łącząc go po prostu z wodą i pijąc taką miksturę regularnie – przynajmniej raz dziennie, najlepiej z samego rana.

Miód sam w sobie potrafi wyróżnić się niezwykłymi właściwościami. Od dawien dawna wiemy, że ma on działanie przeciwzapalne oraz przeciwwirusowe, dlatego też nasze mamy i babcie już lata temu wykorzystywały go jako domowe lekarstwo na wszelkiego rodzaju choroby czy zwykłe przeziębienia. Też możemy się nim ratować. Czasami, zamiast sięgać po antybiotyki uszkadzające florę jelitową, lepiej postawić na wygrzewanie organizmu, odpoczynek i picie zwykłej wody z miodem. Taką domową miksturą na pewno sobie nie zaszkodzimy, a istnieje spore prawdopodobieństwo, że dzięki niej choroba błyskawicznie minie. Miód zawsze będzie lepszym wyborem od antybiotyku.

Woda z miodem – wypita na czczo lub w godzinach porannych (np. do śniadania) – dodaje też energii. Z powodzeniem możemy zastąpić nią zwykłą kawę czy herbatę. Tak naprawdę nie powinniśmy sięgać po napoje z kofeiną z samego rana, gdyż o tej porze dnia i tak dysponujemy sporą siłą, tylko musimy ją w sobie rozbudzić, w czym pomoże nam słodka miodowa mikstura. Spróbujmy pić ją na czczo przez przynajmniej jeden tydzień. Bardzo możliwe, że sami się wtedy przekonamy, iż kawa nie jest nam do niczego potrzebna i będziemy sięgać po nią rzadziej, a może nawet w ogóle.

Ostatnim plusem picia wody z miodem jest to, że wspomaga ona odchudzanie. Oczywiście sama w sobie nie jest w stanie usunąć całej nadprogramowej tkanki tłuszczowej, ale może jednak ułatwić nam odchudzanie i sprawić, że szybciej będziemy tracić na wadze. Taki napój wypity z rana jest też w stanie delikatnie poskromić nadmierny apetyt. Pijąc go, zmniejszamy swoje łaknienie, dzięki czemu jemy później mniej i szybciej chudniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *